TFDF BAŞKANI ZİYA AĞAOĞULLARI’NIN MESAJI

TFDFLogo

Değerli Filatelistler

31.Ocak  da yaptığımız 2019’un ilk TFDF yönetim kurulu toplantımızda yıllık filatelik programımızı  onayladık.

2019 yılında bizi çok yoğun bir filatelik takvim bekliyor.

İlk sergimiz 15 Nisan 2019 başlayacak olan KKTC Milli Sergisi .Bu sergi KKTC Posta İdaresi ,TC PTT A.Ş. ve TFDF ortak protokolü uyarınca  Lefkoşa’da olacak. Sergi bilgileri başvuru formu ve tüzüğü bugün resmi internet sitemiz  , FB ‘TFDF Haber’ ve Akademi Sitesinde yayınlanacak.

Bildiğiniz gibi bu yıldan başlayarak ülke olarak  Milli Mücadelemizin 100. Yılını kutlamaya başlayacağız. Bu anlamlı yıldönümlerinde  TFDF  PTT idaremizle birlikte ‘Milli Mücadelenin 100. Yıl’ başlıklı bir proje geliştirdi. Proje kapsamında 19 Mayısta Samsun’dan başlayarak Mustafa Kemal Paşanın 1919 da izlediği yol güzergahında    Samsun, Amasya Erzurum , Sivas   ve son olarak 27 Aralık ta Mustafa Kemal Paşanın Ankara’ya gelişinin 100. Yılı sergileri yapacağız.

Ayrıca 16-27 Aralık tarihlerinde Ankara’da’ Mustafa Kemal Paşanı Ankara’ya gelişinin 100. Yılı Milli Pul Sergisi ‘yapılacak Ankara 2019 sergisinin tüm yarışma sınıflarını kapsayan  ve Türkiye ‘de bu güne kadar yapılmış en büyük katılımlı sergi olması için filatelistlerin desteğini bekliyoruz.

‘Milli Mücadelenin 100. Yıl’ ve ‘Ankara 2019’  sergileri için çalışma devam ediyor kısa zamanda detaylı bilgilerini paylaşacağız.

Saygılarımla

Ziya Ağaoğulları

TFDF Başkanı