TRABZON 2018 MİLLİ PUL SERGİSİ SONUÇLARI

Pano No Koleksiyoner adı Koleksiyon Adı Sınıfı Pano sayısı Ödül
Milli Büyük Onur Ödülü      
9-16 Erhan Mehmet Yamaç Spesiyalize T.C. 1920-29 Onur Sınıfı 8 Büyük Altın
Milli Büyük Onur ödülü için 1 koleksiyon aday gösterilmiştir.
Milli Büyük Ödül  
73-80 Berkil Hakan Aydın Vilayetine bağlı sancakların osmanlı ve levant posta tarihi Posta Tarihi 8 96 Büyük Altın
Milli Büyük ödül için 1 koleksiyon aday gösterilmiştir.
SINIF 1 – GELENEKSEL FİLATELİ
17-21 Erhan Yamaç Spesiyalize T.C. 1929-40 Geleneksel 5 91 Altın
22-26 Azak Ümit İmparat.Cumh.Uluslararası İlişk,ler Geleneksel 5 77- Büyük Gümüş
32-39 Başaran İhsan Atatürk 1924-1940 Geleneksel 8 90 Altın
40-44 Özgür Mustafa Aydın 1920-1940 TBMM Hükümeti ve T.C. Geleneksel 5 91 Altın
60-64 Dengey Can Azerbaycan Geleneksel 5 68 Bronz Gümüş
SINIF 2 – POSTA TARİHİ
27-31 Deray Yabaneri Sekizgen Posta Damgaları Posta Tarihi 5 87 Büyük Vermey
45-49 Acar Selçuk Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi posta
damgaları
Posta Tarihi 5 85 Büyük Vermey
50-54 Çomunoğlu Sedat Kıbrıs Türk Posta Tarihi 1964-1983 Posta Tarihi 5 91 Altın
55-59 Özoğul Ali Doğan Romanian Civil Censorship 1941-1945 Posta Tarihi 5 86 Büyük Vermey
65-72 Aslı Ahmet Osmanlı dönemi Irak Posta Tarihi Posta Tarihi 8 92 Altın
81-85 Gürsoy Anıl Türkiye Cumhuriyeti 1925-45 Posta Tarihi 5 85 Büyük Vermey
86-90 Tunacı Atadan Osmanlı ve İran İmparatorluklarının posta ilşkileri Posta Tarihi 5 92 Altın + Kadıköy F. D. Özel Ödülü
91-95 Utku Emre 1923-55 yılları arasında yurtiçi ve yurtdışında geçerli posta tarifelerinin araştırılması Posta Tarihi 5 91 Altın
96-100 Kırdemir şükrü Eskişehir Damgaları 1921-2018 Posta Tarihi 5 67 Bronz Gümüş
101-108 Keleş Muzaffer Konya Vilayeti Posta Tarihi Posta Tarihi 8 92 Altın + İstanbul F.D. Özel Ödülü
109-116 Keser Ulvi KKTC Posta tarihi Posta Tarihi 8 92 Altın
117-124 Yılmaz Hakan Hüdavendigar Vilayeti Posta Tarihi 8 87 Büyük Vermey
Trezör Akan Mehmet The last post office of the Ottoman Empire : Ankara 1841-1945 Posta Tarihi 8 95 Büyük Altın + Konak F. D. Özel Ödülü
Trezör Aşkın Vahit Kıbrıs Posta Tarihi Posta Tarihi 5 75 Büyük Gümüş
SINIF 5 – TEMATİK
125-132 Güley Erkan Futbol Dünyamız Tematik 8 92 Altın
133-137 Bostanoğlu Mehmet Bisikletin 200 yıllık serüveni Tematik 5 83 Vermey
138-142 Ferahkaya Kerim Astronomi Araştırmaları Tematik 5 61 Bronz
143-150 Kayserilioğlu Saadettin Elektrik ve elektorniğin gelişimi Tematik 8 90 Altın +   K.K.T.C. F.D. Özel Ödülü (En iyi tematik ödülü)
151-155 Çakmak Engin Prevezeden Çanakkaleye Deniz Savaşları Tematik 5 78 Büyük Gümüş
156-160 Altınok Bünyamin A Brief History of Exploration of Space Tematik 5 71 Gümüş
161-165 Cihanoğlu Selim Folklor Tematik 5 77 Büyük Gümüş
166-170 Nişanal Hayri Alper Antik Çağlardan Günümüze Futbolun Gelişimi Tematik 5 72 Gümüş
171-175 Nişanal Hayri Alper Olimpik Spor Branşları Tematik 5 72 Gümüş
176-170 Altıbaş Mahmut Uluslararası Posta Birliği (UPU) Tematik 5 95 Büyük Altın
181-185 Baktagör Burak Geleneksel kıyafetler Tematik 5 76 Büyük Gümüş
186-190 Altın Ceyhun Bisiklet Tematik 5 70 Gümüş
191-195 Anarat H. Emre Pulda pul ile erken dönem Tematik 5 66 Bronz Gümüş
196-203 Aral Levent Yalnızlığın ışıkları Deniz fenerleri Tematik 8 88 Büyük Vermey
204-208 Üçvet Aşkın 1907’den 1967 Türk izciliğinin 60 yılı Tematik 5 65 Bronz Gümüş
214-218 Arıcıoğlu Turgay Türk Dünyası Dil ve Edebiyatı Tematik 5 60 Bronz
SINIF 8/A GENÇLİK
219-221 Kayserilioğlu Hayat Kelebekler Gençlik-A 3 75 Büyük Gümüş
222-224 Özoğul Neslişah Köpekler Gençlik-A 3 75 Büyük Gümüş
225-227 Çaydaşı Pamir T.C Kuruluş Yıl dönümleri Gençlik-A 3 85 Büyük Vermey
Trezör Dikpınar İlaynaz Atatürk ve 23 Nisan Gençlik-A 1 70 Gümüş
SINIF 8/B GENÇLİK
209-213 Arıcıoğlu Alper Tunga Türk Devletlerinde Kuş Türleri Gençlik – B 5 80 Vermey
228-230 Köse Barbaros 1972 Münih Olimpiyatları Gençlik – B 3 75 Büyük Gümüş
231-233 Tunacı Naz Karantina idaresi Gençlik – B 3 85 Büyük Vermey
Trezör Akan Yasemin Advertising and postal labels of Turkey Gençlik – B 4 85 Büyük Vermey + Ankara F.D. Özel Ödülü (En iyi gençlik)
Trezör Hazinedaroğlu Yasemin Kristaller ve sağlık Gençlik – B 1 70 Gümüş
SINIF 10 – AÇIK FİLATELİ
237-241 Azak Ümit Himaye-i Etfal Cem.Ç.E.Kurumuna Açık sınıf 5 88 Büyük Vermey
242-246 Kayar F.Durak Çanakkale savaşları Açık sınıf 5 84 Vermey
247-251 Ülkerdoğan Cengiz Osmanlı saat Kuleleri Açık sınıf 5 87 Büyük Vermey
252-256 Yazgan Serdar Dört Nesil Ayvalık Açık sınıf 5 90 Altın + TFDF Özel Ödülü
257-261 Taşkıran Hakan Kazım Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Fenerbahçe
Feneri
Açık sınıf 5 76 Büyük Gümüş
269-273 Kantar Mustafa İllerimiz pulları ve posta damgaları Açık sınıf 5 70 Gümüş
SINIF 11 – BİR PANO
262 Dikilikaya Emre Kıbrıs Damga Pulları tek pano 1 82 Vermey
264 Franco Maurizio 1. Ata Etüdleri tek pano 1 78 Büyük Gümüş
265 Erdivanlı Koray İbni Sina tek pano 1 62 Bronz
266 Gemicioğlu Cüneyt Yeni Harflere Geçerken tek pano 1 75 Büyük Gümüş
267 Güley Erden Balkan Oyunları Tematik 1 86 Büyük Vermey
SINIF 13 – KARTPOSTAL
274-275 Günsur Murat Osmanlı İmparatorluğunda kadın konulu kartpostallar kartpostal 2 80 Vermey
276 Altın Ceyhun Osmanlı kartpostalları ve pullarında İstanbul Manzaraları kartpostal 1 72 Gümüş
277-281 Boyalı Cenk Meşrutiyet ve ittihat terakki kartpostal 5 95 Büyük Altın
SINIF 14 – EFEMERA
282-284 Antepli Şerif Sinama Filim Broşürleri efemera 3 81 Vermey
285 Antepli Şerif Kartlarda Sinema Yıldızları efemera 1 60 Bronz