KKTC Ulusal Sergisi Açıldı.

Bu sergide TFDF Yönetin Kurulu Üyemiz Sayın Ufuk Talay Sergi Türkiye Komiseri olarak federasyonumuzu temsil etti.

1 – 5 Aralık 2011 tarihleri arasında Posta Dairesi Müdürlüğü ve Kıbrıs Türk Filateli Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen KKTC 2011 Ulusal Pul Sergisi'nin açılışı saat 09.00'da Bedesten’de yapıldı.

Serginin açılış töreninde sırasıyla Kıbrıs Türk Filateli Derneği Başkanı Sedat Çomunoğlu, Posta Dairesi Müdürü Doğan Emiroğulları, PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Osman Tural, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner, Başbakan İrsen Küçük, Meclis Başkanı Hasan Bozer konuştu. Törene, konuşmacılarla birlikte bürokratlar ve davetliler de katıldı.

4 Aralık hariç, 1 – 5 Aralık tarihleri arasında 4 gün, sabah saat 10.00’dan öğleden sonra 15.30’a kadar açık olan Bedesten’deki sergide 1 Aralık günü "Maksimum Kart" Satışı, "Lefkoşa Günü Posta Kartı" satışı ve "Tarih Damgası" tatbiki, 2 Aralık günü "Magusa Günü Posta Kartı Satışı" ve "Tarih Damgası" tatbiki, 3 Aralık günü "Girne Günü Posta Kartı" satışı ve "Tarih Damgası" tatbiki yapıldı. 5 Aralık günü "Güzelyurt ve İskele Posta Kartı Satışı" ve "Tarih Damgası" tatbik edilecektir.

Ayrıca 2 Aralık saat 14.00’de Posta Dairesi Müdürlüğü Konferans salonunda "Kıbrıs Türk Postaları ve Kıbrıs Türk Postalarında Damga ve Taahhütlü Gönderiler" ile ilgili sunumu ve 3 Aralık saat 12.00’de ise Filateli Derneğinde açık artırma ile pul satışı yapıldı.